У чому різниця картриджа і випарника: особливості опору
Змінні випарники та картриджі для под-систем за своєю суттю є, хоч і технологічно досконалими, але витратними матеріалами, які виконують одну мету – генерацію пару. Проте вони все ж відрізняються один від одного, задовольняючи широкий спектр запитів і переваг вейперів.
Відмінності між випарниками та картриджами
Дизайн картриджів, відомих також як капсули, завжди відповідає особливостям конструкції пристрою. Тобто для кожного пристрою або модельного ряду пристроїв виробник випускає й картриджі, які будуть з ними сумісні.
- Змінні капсули представляють собою цільну ємність з мундштуком, магнітними кріпленнями або зажимами та вбудованим [!] випарником сольової або органічної рідини, виготовленим у формі спіралі або сітки. Коли термін служби такого картриджа закінчується, його замінюють новим. Обираючи опір, вейпери повинні розуміти, що їм доведеться купити й нову капсулу.
- Водночас є картриджі і зі змінними випарниками (койлами). У цьому випадку, коли спіраль нагріву рідини вичерпує свій ресурс, замінюється тільки [!] випарник. Картридж не викидають, і він може ще довго служити власнику. Бажаний рівень опору підбирається з урахуванням технічних характеристик пристрою та купівлею відповідного випарника.
Розуміння опору в вейпінгу
У контексті вейпінгу під опором (вимірюється в Омах і позначається значком Ω) слід розуміти властивість випарника, що нагріває та випаровує рідину, протистояти проходженню електричного струму. Простіше кажучи, чим нижчий опір (0,6 Ом, 0,8 Ом), тим легше електричному струму проходити через спіраль і сильніше її нагрівати, що призводить до утворення теплого і об'ємного пару з більш насиченим смаком. Високий опір (1 Ом, 1,2 Ома) стримує струм від надмірного нагріву спіралі, що виражається в помірній температурі та генерації пару.
Крім того, слід врахувати ще й той факт, що ступінь опору випарника безпосередньо пов'язана з об'ємом споживання енергії вбудованого акумулятора пристрою. Чим менше опір субомного випарника (нижче 1 Ома), тим більше потужності (Вт) знадобиться спіралі або сітці для нагріву та випаровування рідини, відповідно, тим швидше розряджатиметься ваш пристрій.
Як вибрати картридж або випарник з потрібним опором?
Вибираючи картридж або випарник, виходячи з ступеня опору, враховуйте технічні характеристики под-системи та особисті переваги:
1. Визначтеся зі стилем паріння
- «З рота в легені» (Mouth-to-Lung або MTL)
Якщо ви надаєте перевагу більш щільній сигаретній затяжці, обирайте випарники з високим ступенем опору (1-1,4 Ома). Вони ідеально підходять для використання з рідинами з високим вмістом пропіленгліколю (PG) або солевим нікотином, де пропорції PG і рослинного гліцерину (VG) знаходяться в рівному співвідношенні (VG/PG 50/50).
- «Прямо в легені» (Direct-to-Lung або DTL)
Для тих, хто любить великі та щільні хмари пару і вільну кальянну затяжку, підійдуть картриджі та випарники з низьким опором (0,1-0,8 Ом). Тут вибір рідини зміститься у бік міксів з переважанням VG (VG/PG 70/30).
2. Переконайтеся в сумісності пристрою
При виборі картриджа або випарника завжди враховуйте їх сумісність з пристроєм. З даними про оптимальну продуктивність, потужність і спектр опорів можна ознайомитися в інструкції користувача, яка знаходиться у фірмовій упаковці кожного пристрою. Якщо така не знайдена, а в інтернеті ліньки шукати, консультанти вейп-шопу KalyanCity з радістю допоможуть підібрати потрібний витратний матеріал.
3. Слідкуйте за новинками індустрії вейпінгу
Под-системи нового покоління, що підтримують широкий діапазон опорів для паріння органічної та солевої рідини, часто оснащені функцією автоматичного розпізнавання опору встановленого картриджа або капсули зі змінним випарником. Вам не потрібно буде вносити корективи. Чіпсет автоматично налаштує роботу пристрою з урахуванням потужності, що подається на спіраль, та найкращих показників генерації ароматного пару.
На завершення
Вибираючи між картриджем зі вбудованим та змінним випарником, важливо розуміти особливості їх використання, експлуатаційні характеристики под-систем, а також потужність і сумісність останніх у форматі підтримки комплексу опорів. Правильний вибір витратного матеріалу гарантує ідеальне поєднання параметрів, що формують задоволення від паріння – починаючи від щільності затяжки, насиченості смаку і закінчуючи інтенсивністю генерації ароматного пару.
Підходьте до вейпінгу з урахуванням усіх його особливостей, і ви ніколи не будете розчаровані!