Як почистити под-систему від жижі: картридж, випарник і сам пристрій?
Незважаючи на те, що pod-системи прості у використанні та не потребують особливого догляду, важливо підтримувати їх у чистоті, щоб вони і надалі працювали якнайкраще. Бездоганно чистий под не лише подарує чудовий смак пари, але й гарантує справну роботу пристрою.
Звичайно, завжди можна придбати новий картридж, однак правильне обслуговування передбачає розуміння того, як поводитися з девайсом, якщо ви вирішили почистити його. Щоб pod-система працювала чітко і злагоджено, забезпечуючи максимальне задоволення від вейпінгу, необхідно регулярно чистити не лише випарник, але й контакти батарейного блоку. Особливо це актуально, якщо ви часто змінюєте виробників рідини та смаки.
Чому у випарниках утворюється нагар?
З часом, через дію температури, у змінному випарнику картриджа можуть накопичуватися відкладення (нагар або, як його називають вейпери, «гарик»), що призводить до появи неприємного смаку, зниження продуктивності пари та навіть поломки пристрою. Причина утворення нагару криється в інгредієнтах рідини, а саме в нецукровому підсолоджувачі – сукралозі. Під час нагрівання вона не повністю перетворюється в пару, прилипаючи до спіралі або сітки випарника. З часом відкладення ущільнюються, поки врешті-решт не покриють усю поверхню. Саме в цей момент з’являється гіркий присмак та неприємний запах, який нагадує спалену карамель або підгорілу тканину.
Зрештою, якщо не вжити заходів, при кожній затяжці буде виникати неприємне відчуття, яке називають dry hit («сухий удар»), навіть якщо в картриджі ще залишилося багато рідини. Це означає, що настав час замінити випарник або почистити його.
Як промити картридж PODа?
Вейпери часто вдаються до промивання, стикаючись із рідинами з неприємним або надто насиченим смаком. Проте така процедура підходить не для всіх типів картриджів. Перш за все, слід зазначити, що картриджі з вбудованим випарником не промивають, і тим більше не чистять мийними засобами, оцтом або спиртом. Такий підхід лише погіршить передачу смаку. У цьому випадку рекомендуємо придбати новий картридж.
Що стосується картриджів зі змінними компонентами, то промивання тут не лише потрібне, але й дуже важливе! Розкажемо докладніше, як очистити випарники від нагару, а картриджі – від залишків рідини:
- Обережно від’єднайте картридж від батарейного блоку, переконавшись, що він вимкнений.
- Якщо в картриджі залишилася рідина, видаліть її ватною паличкою або паперовим рушником.
- Наповніть широкий резервуар гарячою, але не кип'яченою водою.
- Щоб не обпекти пальці, використовуючи пінцет, помістіть у ємність усі компоненти картриджа.
- Легко ополосніть їх і залиште в гарячій воді на 10-15 хвилин.
- Повторіть ополіскування та вийміть картридж із випарником із води. Щоб повністю змити залишки нагару чи рідини, промийте компоненти під легким напором теплої води. Не намагайтеся збільшити його, оскільки це може призвести до поломки крихких деталей випарника.
- Протріть стінки картриджа паперовим рушником, а важкодоступні місця випарника сухою ватною паличкою.
- Залиште картридж у сухому та теплому місці для висихання. Не використовуйте фен, оскільки гарячий потік повітря може призвести до деформації пластику або компонентів змінних аксесуарів.
- У жодному разі не промивайте батарейний блок! Це може спричинити коротке замикання контактів внутрішніх елементів пристрою.
Якщо аромат рідини та нагар виявилися стійкими і не були повністю видалені, рекомендуємо замочити випарник в ізопропіловому спирті на 1 годину та повторити зазначену вище процедуру.
Як кип’ятити картридж і чи варто це робити?
Кип'ятіння картриджа не усуне проблему через його закриту конструкцію. Якщо вирішили на цей експеримент, то кип'ятити слід безпосередньо випарник. Тільки так можна видалити залишки рідини та нагар. Прийміть до уваги, що таким «народним» лайфхаком ви лише ненадовго продовжите життя випарника, відкладаючи покупку нового. Все ж таки хочете виконати експеримент і перевірити його на власному досвіді? Тоді:
- Налийте в каструлю воду.
- Додайте лимонну кислоту з розрахунку 20 г на 1 л води.
- Доведіть воду до кипіння.
- Попередньо промитий від залишків рідини випарник обережно помістіть у киплячу воду.
- Кип'ятіть протягом 2-3 хвилин.
- Злийте воду та вийміть випарник.
- Повторіть процедуру, але вже без додавання лимонної кислоти.
- Ретельно промийте випарник теплою водою та добре висушіть.
- Перевірте успішність експерименту і напишіть нам коментар про отриманий результат.
Як очистити под від рідини?
Якщо рідина, внаслідок протікання картриджа, потрапила в батарейний блок:
- Негайно вимкніть пристрій.
- Від'єднайте картридж та ретельно протріть його. Перевірте щільність закриття кришки та клапана.
- Обережно, щоб не пошкодити контакти пода, видаліть протеклу рідину за допомогою ватних паличок або паперового рушника, змочених у спирті чи антисептику.
- Підключайте картридж, коли контакти та роз'єм батарейного блоку повністю висохнуть.
Чистка роз'єму живлення
Роз'єм живлення – важлива частина пристрою, що забезпечує подачу енергії на батарею та гарантує його правильну роботу. Щоб виконати його чистку, дотримуйтесь простих рекомендацій:
- Вимкніть пристрій.
- Огляньте контакти роз'єму.
- Перевірте, чи немає там залишків сміття чи пилу.
- Обережно протріть контакти складеною кілька разів вологою серветкою або змоченими у спирті ватними паличками.
- Переконайтеся, що роз'єм сухий, перш ніж увімкнути пристрій.
Правильне обслуговування pod-систем є важливим для оптимальної роботи пристрою, основне завдання якого – генерувати смачну та ароматну пару. Дотримуючись інструкцій та рекомендацій щодо чистки картриджів, випарників, контактів та роз'ємів, ви не лише продовжите термін служби пода, але й отримаєте максимум задоволення від вейпінгу.